Kontakt

Priit Patrael, Maarja Lega

Patrael & Lega OÜ

Reg: 12790906
info@ettevotlusteenused.ee
+372 5696 0171
Pärnu mnt 148, Tallinn 11317

priit

“Paberil äriidee ei oma sisulist väärtust. Loevad üksnes ideed, mis realiseeritakse ja mis lahendavad piisavalt suure hulga klientide probleemi konkurentidest paremini!”

Praktika on parim õpetaja!

Alustasin ettevõtlusega 2012. aastal projektikirjutajana. Palgatöö käigus oli tekkinud arvestav hulk isiklikke kontakte Lõuna-Eesti ettevõtjatega ning otsisin võimalust, kuidas see sotsiaalne kapital ära kasutada. Ärijuhtimise kõrghariduse käigus omandatud teadmiste toel oli äriplaanide ja projektide koostamine loogiline samm. Tänaseks olen koostanud ligi 200 äriplaani EASile, Töötukassale, PRIAle ja KIKile. Suurimat kogemust oman tööstusliku tootmise valdkonnas (puidu-, metalli- ja toiduainetööstuses).

2017. aastast olen käivitanud, arendanud ja juhtinud eritellimusel ruloode tootmise ja turustamisega tegelevat ettevõtet EZ Rulo OÜ, mis on igal aastal kasvanud 2,5-3 korda. Konkurentidest selgelt eristuva ärimudeliga RULO sai 2019. aastal Põlvamaa ettevõtlusauhindade jagamisel tunnustuse “tõusev täht”. Peamiseks ettevõtte edu saladuseks on kliendikesksus ning kõrgel tasemel sotsiaalmeedia turundus.

RULO edust sotsiaalmeedias sündis 2020. aastal sotsiaalmeediaagentuur Kirjukoer, mis aitab väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid klientideni jõudmisel.

Äriarendus kui teenus

Lisaks projektipõhisele koostööle olen kaasatud erinevate suurusega ettevõtete äriarendusprotsessidesse pikaajalise koostöö vormis. Aitan tootmisprotsesside digitaliseerimisel ja automatiseerimisel, CRM-tarkvara juurutamisel ja ettevõtte tööprotsesside kujundamisel. Seda ennekõike efektiivsuse suurendamise eesmärgil. Kõige suurem kogemus kirjeldatud teenuse juures on taas just tööstusliku tootmise valdkondades.

maarja

“Selleks, et unistused saaksid teoks ja eesmärgid realiseeritud on vaja detailset plaani ja meeskonda, kus vastutus ja rollid on jagatud parimal võimalikul viisil.”

Lennukad ideed üksi ei lenda 

Äriplaane olen koostanud alates 2015. aastast. Alustasin küll peaasjalikult valdkondlike analüüside kirjutamisega, kuid nüüdseks on minu laualt läbi käinud sadakond äriplaani, mis on kirjutatud kas KredExile, pankadele, Töötukassale, RTKle, EASile või PRIAle. 

Olles lõpetanud ajakirjanduse eriala magistris, olen töötanud nii turundusmeeskonna juhi kui ka Äripäeva kaasautorina. Juhtides tegevjuhi kohuseid täites 12-liikmelist meeskonda, olen veendunud, et edu saavutamiseks peab organisatsioon ja selle liikmed astuma ühte jalga. Peab olema neid, kes näitavad ette suuna, kuhu liigutakse ning neid, kes kogu meeskonna ka päriselt selles suunas liikuma panevad. Selleks on hea luua juhtimises struktuur ning konkreetsed tegevuskavad, kus kõik osalised teavad enda ülesandeid, vastutusi ja tähtaegasid.

Nii nagu elus, nii ka ettevõtluses

Nii nagu eraelus soovime enda ümber inimesi, kellega meil on sarnased väärtused, vastastikune usaldus ja lugupidamine, nii ka ettevõtluses on pikaajalise edu taga oskuslik töötajate, klientide ja koostööpartnerite otsimine ja valimine. Meie eesmärk on aidata ettevõtetel, aga ka partneritel ja töötajatel kasvada, jõuda kaugemale ning realiseerida arenguplaane. Selle eelduseks on vastastikune mõistmine, võetud eesmärkide täitmine ja kokkulepetest kinnipidamine.