Ettevõtete ressursitõhususe toetus

Starditoetus

Ettevõtete ressursitõhususe toetus
kuni 1 000 000 €

Taotle ettevõte ressuristõhususe parendamiseks toetust kuni 1 000 000 EUR
Investeeringu taotlemise aluseks on ressursiauditi koostamine.

Rahalist toetust saab kasutada:

 • Ressursiauditi koostamiseks;
 • Investeeringute elluviimiseks:
  • ressursitõhusa lahenduse rakendamine;
  • seadmete soetamine või väljavahetamine uuenduslike ja ressurssi säästvamate vastu;
  • seadmete soetamine tootmisjääkide väärindamiseks.

Aitame sind kogu taotlemisprotsessi jooksul alates ressursiauditi- ja investeeringu taotluse koostamisest kuni lõpp-aruannete ja maksetaotluste esitamiseni pärast projekti elluviimist.

Kes saab taotleda?

 • Ettevõte kelle põhitegevusala või kõrvaltegevusala vastab vähemalt 20% müügitulu ulatuses Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatori (EMTAK 2008) koodidele:

  • mäetööstus (jagu B, alajagu 07–09)
  • töötlev tööstus (jagu C, alajagu 10–33)

Kui oled toetuse taotlemisest huvitatud ja vajad abi, siis:

ETTEVÕTTE RESSURSITÕHUSUSE PAKETT SISALDAB

 • Eelnõustamist ja projekti meetmesse sobivuse hindamist;
 • Ressursiauditi toetuse taotluse koostamist;
 • Ressursiauditi koostamist ja kooskõlastamist KIKiga;
 • Investeeringutaotluse koos kõigi vajalike lisadega koostamist;
 • Lõpparuannete ja maksetaotluste koostamist.

Patrael & Lega kliendid

ecosauna

Eco Oil OÜ / Ecosauna Project OÜ toodab saunamajasid ja kümblustünne. Sedavõrd hästi, et toodangut eksporditakse rohkem kui 20 eri riiki. Meie koostöö algas 2016. aastal kolme äriplaaniga. Täna aitame lisaks projektitoetustele ka sotsiaalmeediaga ning vahendame ka ise nende toodangut USA ja Kanada turule.

rulo.ee

EZ Rulo OÜ tegi ruloode tellimise lihtsaks. Rulo oli algselt ühe meie osaniku Priidu soov tõestada, et tööstuslikule tootmisele spetsialiseerunud ettevõtluskonsultandina suudab ta ka päriselt tootmisega tegeleva ettevõtte ideetasandilt üles ehitada. 4 aastat hiljem toodab ja turustab RULO aastas ligi 10 000 eritellimusel rulood.

Standwood_logo_PNG_transp

Standwood OÜ alustas suures mahus saunamaterjalide tootmisega väga õnnestunud ajastusega, sest viimastel aastatel on tegemist väga suures kasvus oleva valdkonnaga. Meile oli tegemist väga põneva koostööga läbi äriplaani ja finantsprognooside koostamise. Ettevõtte on suuruselt ilmselt üks meie kliendibaasi väärikamaid.

buyplan

BuyPlan Estonia OÜ lahendas ära järelmaksu vormistamise häbiposti probleemi nii kaupmehe kui järelmaksu taotleja jaoks. Läbi BuyPlani piisab järelmaksu vormistamiseks kliendi telefoninumbrist ja liisinguleping saadetakse mõne hetkega telefoni allkirjastamiseks. Kaupmees saab faktooritud arvete eest tasu samal päeval. Klient tasub BuyPlanile tagasi 3 osamaksega 90 päeva jooksul. Aitasime BuyPlani KAVSi Krediidiandja litsentsi äriplaani koostamisega.

helme-pansionaat

Helme Pansionaat AS eristus koostöö ajal konkurentidest oluliselt paremate elutingimuste ja meeskonna professionaalsuse poolest. Pereettevõttena tegutseva Helme Pansionaadi väärikas eas elanikud näisid samuti elukeskkonnast lugu pidavat ja tore, et saime pansionaadi laienduse projektile omalt poolt läbi äriplaani ja tasuvusanalüüside kaasa aidata.

opa-credit

Opa Credit OÜ vajas äritegevuse alustamiseks Finantsinspektsiooni krediidiandjate- ja vahendajate seadusest tulenevat tegevusluba. Aitasime neid KAVSi nõutele vastava äriplaani, tegevuskava ja finantsprognooside koostamisega.

ferron

Ferron AKR OÜga alustasime koostööd eesmärgiga LEADER toetuse abil tootmishoonele telfer soetada. Tänu soodsate asjaolude kokkulangemisele aitasime hiljem taotleda rahastust uuele tootmishoonele, kuhu see varem soetatud telfer üles panna. Üks sellistest koostöödest, mis andis meile emotsionaalselt palju juurde ja andis kinnitust, et meie töö aitab unistusi ellu viia.

luxhut

Novara OÜ, mis on Saikla uhkus, toodab aiamaju, briketti, uksi ja aknaid. Aitasime neid toetusmeetmete võimaluste analüüsiga seoses KIKi ressursitõhususe meetme avanemisega.

citrocasa

VG Project OÜ pöördus meie poole jutuga, miks Eestis ei saa igast jaeketist või tanklast osta värsket apelsinimahla ja sellise asja peaks ikkagi ära tegema. Alguses me ei osanud valdkonnast suurt midagi arvata. Täna ongi selle idee realiseerimise tulemusena Eestis värskelt pressitud apelsinimahl kättesaadav enamikest tanklatest ja jaekettidest. Head näide, kuidas ettevõtted sünnivad tihti isiklikust vajadusest.

Lucky Loore

Lucky Loore OÜ kohta kehtib põhimõte "kui midagi teha, siis teha korralikult". See, kes ei ole varem Lucky Looret külastanud ei saa jätta märkamata, kuidas spordibaari iga detail on läbimõeldud ja tipp-tasemel: mängulauad, sisekujundus, söögi- ja joogivalik ning esmaklassiline klienditeenindus. Väga huvitav on näha, kuidas ühe valdkonna ärimudel (kasiino) on viidud üle teise valdkonda ja tulemuseks on midagi täiesti erilist. Aitasime Lucky Looret äriplaani koostamisel.

woolish

Woolish Kinniting OÜ on Viljandimaalt pärit kudumite tootja, kus on oskuslikult kombineeritud põlvkondade kogemus ja tänapäevane moe- ja stiilitunnetus. Aitasime neid Woolishi teekonna alguses rahastuse kaasamisel EASilt. Kindlasti jälgime nende tegemisi ka tulevikus ja tunneme rõõmu, et oleme saanud enda panuse anda.

Põnevat lugemist meie blogist